Rasy a kostýmy

Kostýmy:

Kostým je nezbytnou podmínkou účasti na akci. Pokud na sobě nebudete mít ani náznak kostýmu, nebudete moci bojovat.

2 životy dostane každý, kdo projeví alespoň základní viditelnou snahu o kostým.

3 životy dostane každý, kdo bude mít základní, nerušivý kostým odpovídající jeho roli.

4 životy dostane každý, kdo bude mít výrazný a pěkně propracovaný kostým.

Rasy:

Spojenectví královské


LIDÉ

Kdo jsou: Lidé žijí na většině území severu, avšak koruně Calternu je věrna jen část. Někteří se stali jedním z kmenů barbarů, někteří odešli do Kvílející pouště před dávnými věky. Jiní zase odevzdali svůj život strážcům lesa nebo služebníkům smrti. Vlastního boha neuctívají, avšak existují mezi nimi jednotlivé sekty. Někteří jsou dokonce natolik oddaní královské koruně, že by se již dalo mluvit o přesahu do nezdolné víry.

Jak vypadají: V boji nosí různorodé zbroje, oděvy i zbraně, neboť většinu královské armády tvoří žoldácké skupiny, zbytek pak elitní těžkooděnci. Z barev nejvíce převažuje modrá. Jejich řady tvoří lehcí střelci s luky a kušemi, stejně tak jednotky zvědů v prošívaných a kožených zbrojích až po rytířské jednotky v těžké plátové zbroji.

Minimum (2 životy): Oblečení tunika, nerušivé kalhoty a boty, ideálně i jednoduchý varkoč. Kostým laďte do barvy modré, bílé či šedé.

Slušný základ (3 životy): Pokročilý kostým nesmí mít viditelné stopy moderního oblečení. Boty obalené látkou nebo tmavé nerušivé bez proužků. Kožená zbroj nebo prošívanice. Vhodné je mít nějaké doplňky jako taštičky, opasky. Očekáváme pokrývku hlavy a ať už čapku, kroužkovou kuklu či přilbu.

Velmi dobré (4 životy): V podstatě jako výše popsané, jen opět doladěné, bohaté. Celkově působíte jako královská stráž nebo jako lehkooděnec s bohatými, výraznými prvky. Na první pohled vystupujete z davu svými variacemi kostýmu.

TRPASLÍCI

Kdo jsou: Trpaslíci jsou udatní válečníci a schopní řemeslníci, kteří budují svou říši v hlubokých jeskyních. Žijí v Bílých horách ve městě Tarvadul. Úzce spolupracují s lidmi z Ilmerosu. Nabízí vytěžené nerosty, vyrobené nástroje a zbraně nejvyšší trpasličí kvality za vlnu, dřevo, kůži a jídlo. Hodně se svými nástroji a vynálezy zasloužili o usnadnění zemědělství. V boji se rovnají výdrži a udatnosti kance, není jednoduché je porazit. Uctívají boha Olaga, jenž dřímá v jedné ruce sekeru a ve druhé bezedný korbel piva.

Jak vypadají: Jsou podsadití, o dvě hlavy menší než lidé, avšak postavou robustnější. V boji jsou odění do kroužkové nebo plátové zbroje z netvrdší oceli, zdobené vzácnými kovy, které těží v hlubinách hor. Tvář jim pokrývá často zdobený, hustý plnovous. Jejich zbraněmi jsou převážně sekery, kladiva a kruhové štíty s runovými nápisy. Střelnou zbraní bývá nejčastěji kuše. Armádu tvoří také berserkerové, bojující na život a na smrt. Oproti běžnému trpaslíkovi bývají lehce oděni, většinou jen do prošívané vesty nebo kožené zbroje. Bojují s tesáky nebo obouručními sekerami. Často bývají pomalovani runami po obličeji a těle.

Inspirace s runami je stejná jako v jiných fantasy světech, jedná se o severské runy.

Minimum (2 životy): U trpaslíka nesmějí chybět vousy, nejlépe po hruď. Kdo nebudete mít vousy, překousneme to, ale vylepší to váš vzhled a hlavně půjde poznat, že jste trpaslík. Oblečení tunika, nerušivé kalhoty a boty, ideálně i jednoduchý varkoč. Kostým laďte do barvy žluté doplněné o černou nebo hnědou.

Slušný základ (3 životy): Pokročilý kostým nesmí mít viditelné stopy moderního oblečení. Oděv v převážně žluté barvě doplněný případně o další přírodní barvy. Červená také nevadí. Je vhodné ušít varkoč tak, aby zakrýval kolena, opticky vás to zmenší. Vousy v přírodní barvě (koudel nebo dobře zpracovaná paruka) jsou nezbytné. Boty obalené látkou nebo tmavé nerušivé bez proužků. Vhodné je mít nějaké doplňky jako taštičky, opasky. K trpaslíkovi patří zbroj. Očekáváme pokrývku hlavy a ať už čapku, kroužkovou kuklu či přilbu.

Velmi dobré (4 životy): V podstatě jako výše popsané, jen opět doladěné, bohaté. Celkově působíte velmi masivním dojmem (trpaslíci jsou pomenší, ale korby). Hodně run, zdobení na zbroji či šatech. Celkově výrazný dojem.

LESNÍ LID
Kdo jsou:
Národ lesních lidí, obývající Hvězdný hvozd a Tichý háj. Jsou to hlavně elfové, dryády, entové a další magické bytosti. Jsou mezi nimi i někteří lidé, kteří se zavázali k ochraně lesa a všeho živého. Jsou to mírumilovné a přívětivé bytosti, nemají však v lásce Uldur, stvoření smrti a soumraku, které naopak vše živé ničí. V boji obstávají jak se svými hbitými meči, tak se svými rychlými luky.
Jak vypadají: Jejich oděv tvoří převážně zelená barva, také rostliny a zelené malování. Díky tomu jsou těžko rozpoznatelní v lese, a tak jejich nepřátelé mají veliké problémy je vystopovat. Mají oděv tvořený jak z darů přírody, tak i z jemné látky, která je jedním z cenných tajemství elfů. Jejich výzbroj tvoří převážně meče, jak jednoruční tak i obouruční, dále štíty, luky a výjimečně i ukořistěné zbraně nepřátel. Zbroj mají často lehkou aby neomezovala v pohybu.

Minimum (2 životy): Oblečení v zelené barvě, bez nápisů. Snaha o ladné tvary u elfů či dryád. Základ loveckého úboru u lidí.

Slušný základ (3 životy): Pokročilý kostým nesmí mít viditelné stopy moderního oblečení. Nerušivé nebo zakryté boty. Elfové laděni v zelené a hnědé. Co nejpřírodnější barvy, pěkné ladné střihy. U elfa nesmí chybět špičaté uši (náplast nebo latex např. ZDE). Když zbroj, tak převážně kožená, nebo pouze kožené doplňky či fragmenty. Moc se nehodí kroužky nebo pláty, to je spíš pro lidi a trpaslíky. K doplňkům patří taštičky, opasky apod. Zbraně zkuste vyladit elfsky (šavle či meče – kladivo není vhodná zbraň pro elfa).
Dryády naproti tomu spíše kostým působící nepravidelně z darů lesa nebo jako divoženka. Hezké jsou v tomto případě rohy viz. fotografie níže. Vhodné je zelené malování kůže, oblečení jakoby sešité ze spousty dílků, doporučujeme např. vlající cáry zelené látky coby sukně, hlavně přírodní motivy. Lovci nosí vysoké boty nebo ovinky, lidský oděv = přehoz, košile, plátěné kalhoty. Barvy opět přírodní. Zbroje minimálně. Když už, tak kožené.

Velmi dobré (4 životy): Hodně doplňků s motivy lesa, hezké malování, promakaná a sladěná varianta slušného základu s viditelnými estetickými prvky.

Horda vypovězených


BARBAŘI
Kdo jsou:
Barbaři jsou divokými lidmi, severským národem lovců, pastevců a válečníků. Jejich nelehký způsob života, skládající se z bojů s rozmary neúprosné severské země a válek proti mnohým nepřátelům, z nich stvořil obávané protivníky. Nejen válka, ale i poznání přírody a jejích tajů patří mezi tradice tohoto národa. Věhlas šamanů kmenů ze Severu se šíří i v krajích daleko od jejich lovišť a pastvin.

Jak vypadají: Oděni jsou převážně do barev severské přírody, z nichž nejvýrazněji vyniká hnědá a dále pak tmavě zelená či šedivá. Jejich oděv je utkán z hrubé látky, doplněn množstvím kožešin a kůží z ulovených
zvířat. Do války si malují různé ornamenty po celém těle a obličeji. Jejich výzbroj tvoří kruhové štíty, meče a sekyry, ať jedno nebo dvouruční. Ze střelných zbraní používají luky.

Minimum (2 životy): Plátěné kalhoty a tunika, laděné do převážně hnědé barvy.

Slušný základ (3 životy): Pokročilý kostým nesmí mít viditelné stopy moderního oblečení. Hodně kožešin či částí kůže, oděv v převážně hnědé barvě doplněný případně o další přírodní barvy. Boty obalené látkou nebo
tmavé nerušivé a bez proužků. Vhodné je mít nějaké doplňky jako přívěšky, nerušivý pásek. Hodí se, ale nejsou nutné, části zbroje (tělo, nátepníky, nárameníky či přilba apod.) Vhodné je též válečné malování (ornamenty na tváři a dalších částech těla). Štít či zbraň s kousky kožešiny.

Velmi dobré (4 životy): Propracovaný kostým s vysokou mírou pěkně sladěných doplňků. Kostým je výrazný a na pohled velmi pěkný.

PÍSEČNÝ LID
Kdo jsou: Žijí v oblasti Kvílející pouště, v království známém jako Valdun. To je tvořeno jak pouští samotnou, tak i podzemními městy. Říká se, že kdysi dávno království lidí vyslalo početnou armádu prozkoumat poušť, výprava se však nikdy nevrátila. Někteří tvrdí, že na místě se nalézalo tolik nerostného bohatství, až se nakonec výprava rozhodla zde usadit a vše si ponechat. Jiní zase tvrdí, že narazili na Dávné. Polobozi ze zapomenutého světa, kteří jim odhalili svá tajemství. Ať už je pravda jakákoli, jsou jediní ze všech národů, kteří se dokázali v oblasti technologií a vynálezů posunout natolik daleko, aby mohli sestrojit golemy, měřiče a složité stroje, které pohání ruda Meheridit a dává těmto strojům duši.

Jak vypadají: Armáda se dělí na dvě hlavní složky, jedni jsou obyvatelé pouště a druzí obyvatelé hlubin. Výrazně se tak liší ve vzhledu. Lidé pouště jsou oděni převážně do látek. Dali by se nejlépe přirovnat k arabským saracénům a úplně nejlepší přirovnání je kostým Haradu z Pána Prstenů, který je na této akci vítán. U obyvatel hlubin lze naopak pozorovat všelijaké technické vymoženosti či části těla tvořenými stroji.

Minimum (2 životy): Kalhoty, tunika v červené, černé, případně béžové barvě.

Slušný základ (3 životy): Pokročilý kostým nesmí mít viditelné stopy moderního oblečení. Nerušivé nebo zakryté boty. Lidé pouště mají omotávku hlavy, vypadá hezky i egyptský styl s čelenkou. Kolem pasu omotaný šátek, kožená zbroj nebo volný, hezky lemovaný plášť. Obyvatelé hlubin zase prvky ve stylu 18 – 19. století, tzn. ve formě ozubených koleček, leteckých brýlí, různé měděné či mosazné trubičky, robotické částí končetin či hezky zdobené zbraně doplňující technický vzhled kostýmu. Prosím VYHNĚTE SE kostýmu POSTAPO s moderními prvky a polotovary poukazující na 21. století a novodobému vojenskému stylu oblékání.

Velmi dobré (4 životy): Celkově sladěný kostým, výrazné, hezky udělané prvky. Dobře propracovaná verze a výrazné varianty výše uvedeného. Kompletní kostým golema nečekáme, ale sedli bychom si z něj na zadek.

TEMNÍ
Kdo jsou: Temní jsou bytosti noci a smrti. Jsou to všichni, na kterých zanechala stopu černá magie a bolestné utrpení. Zpočátku tento „národ“ tvořili pouze nemrtví. Legendy praví, že kdysi bůh Tarmal oslovil jeden z národů lidí a pomocí magie se jim pokusil zajistit nesmrtelnost. Lidé sice neumírali, ale pořád stárli. Ať už to byl jeho záměr nebo hanebný žert, jsou nemrtví věrní uctívači a služebníci Tarmala, boha stínu a temnoty. Využili své věčnosti pro pozdvihnutí své moci a pro stvoření své zrůdné armády. Díky tomu získali obrovskou masu bojovníků neovlivnitelnou city či tělesným strádáním. Jejich spojenci se brzy stali mnozí z řad skřetů, goblinů, temných elfů a dalších stvoření, které okolní svět odsuzoval.

Jak vypadají: Pestré škále bytostí je společná hlavně černá barva oděvu. Nemrtvým pokrývá jejich shnilé tělo jen potrhaný cár, z nějž vystupují bělavé kosti. Naproti tomu upíři, temní elfové, lichové a jiné hrdé jednotky mají
honosné zbroje, tuniky, kápě atd. Skřeti či goblini nosí ošoupané hadry a výzbroj, kterou často sebrali mrtvým válečníkům. Jsou mezi nimi i bytosti lesa, vlkodlaci, ježibaby a všemožné příšery.

Minimum (2 životy): Oblečení laděné do černé barvy, dotrhané cáry, nabarvený obličej – bílá nemrtvý, černá skřet, temný elf – stříbro ve vlasech (sprej, dá se koupit např. v brněnské drogerii na Orlí) + černá pokožka.

Slušný základ (3 životy): Pokročilý kostým nesmí mít viditelné stopy moderního oblečení. Nerušivé nebo zakryté boty. Kostlivci mají viditelné kosti a jejich obličej buď kryje maska nebo je lebka na obličej vymalována pomocí černého make-upu a bílých linek. Ostatní nemrtví mají bílou pokožku s podmalováním očí, umělé jizvy, zelené vlasy apod. Oblečení cáry, kusy, zašpiněné apod. Možné kusy zrezlé zbroje. Skřeti jsou oděni do kožešin, kůží a cárů s případnými segmenty černé / rezavé zbroje. Mají důkladné černé malování. Obité a zrezlé vybavení. Temní elfové naopak jemné střihy, kombinace fialová a černá. Černý / bledý make-up, stříbrné vlasy. Elegantní oděv. Celkově u všech vítány různé (hlavně hrůzné) doplňky a kusy zbroje. Duch – bílý obličej a vlasy, bílé nebo šedé dotrhané cáry. Lich, nekromant – obouruční meč nebo meč a štít s nakreslenou / vymodelovanou lebkou, okultní symboly, doplňky jako např. černá magická kniha v černých deskách s ornamenty.

Velmi dobré (4 životy): Celkově sladěný kostým, výrazné, hezky udělané prvky. Dobře propracovaná verze a výrazné varianty výše uvedeného.

ŽOLDÁCI:
Žoldáci jsou zdatní válečníci nejčastěji z řad lidí. Svým uměním rádi vypomohou s nejrůznějšími problémy.

Kostým viz. veškeré povídání k rasám. Doporučujeme ale zvolit nějakou barevně i kostýmově neutrální variantu. Moc nám tím pomůžete. Budete rozlišeni pouze rozlišováky na předloktí a je prostě divné a matoucí když např. trpaslík bojuje vedle temných a skřet vedle šiku elfů. Hlavní úloha žoldáků je převážně vyvážení stran Spojenectví a Hordy.