Strany

V larpu „Krvavé pláně“ se střetnou armády Spojenectví královské a Horda vypovězených. ZDE máte podrobný popis jednotlivých armád.

Spojenectví královské

Toto spojenectví vzniklo, aby chránilo osady a města před těmi vypovězenými zrůdami, které ničí vše, co jim přijde do cesty. Začalo to rvačkou v dole, končí to pleněním osad, útokem na hlavní město Království a nyní zase plení okolní vesnice a panství. To už je příliš! Nyní je načase uvrhnout tyto bestie do věčné temnoty, aby už víckrát neplenily vesnice a neničily města na prach. Ukázalo se, že jsou to jen bestie, zvířata co neznají slitování ani úctu, a je nevyhnutelné se jim postavit, a ukázat jim, že si nemohou brát, co se jim zlíbí. A když už se zdá, že bude vše v pořádku, zemře král a po světě běhají démoni. Osud si s námi často nepěkně pohrává…

Horda vypovězených

Horda Vypovězených je velká armáda tvořená několika spojenými rasami, které jsou okolním světem opovrhované, nenáviděné, odsuzované a pronásledované. Většina z nich sice nejsou krasavci k pohledání, ale to ještě neznamená, že se k nim ostatní budou chovat jako k hnoji. Byly nemilosrdně vyhnáni z měst, vesnic, dolů a dalších míst, ne kvůli tomu, že by sami od sebe něco vyplenili nebo někomu ublížili nebo něco zničili, ale kvůli tomu, že jeden člověk, dělník Mirhost cítil obrovský odpor vůči těmto bytostem, a pohádal se s jedním skřetem, ten jeho nadávky nevydržel a hodil po něm kámen. Jelikož to uviděli ostatní, „vznešenějších“ ras, kteří si do té doby nevšimli hádky a tak nevěděli proč se skřet tak zachoval, vrhli se na skřeta a ubyli ho k smrti. To se nelíbilo dalším skřetům a trolům, a tak začala obrovská rvačka v dole. O tomto sporu se dozvěděli i ostatní, a jelikož „čisté“ národy začali vinit hordu z tohoto sporu, vyvrcholilo to v občanskou válku. Doneslo se to až ke Králi Auberdisovi, který se rozhodl, že potrestá viníky tím, že budou navždy vypovězeni z království do nehostinné pustiny, kde si budou muset poradit na vlastní pěst. Uplynulo 300 let a mezitím několikrát vypovězení zaútočili ojediněle na menší osady jen kvůli tomu, že jim hrozilo vyhynutí. Každý odpor byl ale časem potlačen Spojenectvím, které vzniklo pro ochranu království. To si už vypovězení nenechali líbit, neboť jeden za druhým začali umírat na následky hladu. A tak spojily své síly a stvořili Hordu vypovězených, a hodlají se pomstít za to, jak s nimi bylo před dávnými časy naloženo.

Žoldáci

Žoldáci budou před začátkem bitvy přiřazeni k jednotlivým stranám. Pokud nebude třeba žoldáky přerozdělit, zůstávají na dané straně do konce bitvy.

Je nutno počítat s tím, že každý žoldák může být přidělen k jiné straně, proto se prosím neregistrujte za žoldáky, pokud jste skupina a chcete všichni jet společně za jednu stranu.

Krvavé pláně

KDY: sobota 21. 3. 2020
KDE: Brno - Kohoutovice

Registrace

Registrace je spuštěna
Registrace na: registracka.cz

Kontakt

Společenstvo ostré sekery
e-mail: sosbitvy@email.cz
Facebook: Bitvy organizované Společenstvem ostré sekery
tel: (+420) 774 989 646