Rasy a kostýmy

ŽIVOTY A KOSTÝM

Kostým je nezbytnou podmínkou účasti na akci. Pokud na sobě nebudete mít ani náznak kostýmu, nebudete moci bojovat.

2 životy dostane každý, kdo projeví alespoň základní viditelnou snahu o kostým.

3 životy dostane každý, kdo bude mít základní, nerušivý kostým odpovídající jeho roli (bez prvků 21. století-pro boty to platí také).

4 životy dostane každý, kdo bude mít výrazný a pěkně propracovaný kostým.

Panovníci dostanou +2 životy navíc.

Důležité je abyste nad svým kostýmem přemýšleli a pořizovali si věci postupně. Tzn. začínáme od dobrých kalhot, tuniky, pokrývky hlavy(kápě, čapka, batvat) a kvalitních rukavic, které nám ochrání ruce. Dale pořídíme třeba onuce, k tomu nějaké doplňky jako je tašvice, pěkný pásek. Pak přejdeme na helmu a prošivanici (oboje zároveň) a nakonec další zbroje(plátové, destičkové, nárameníky).

Užitečné Odkazy

Odkazy které vám mohou napomoci s tvorbou kostýmu.

Odkazy na fotky z minulých ročníků

Čas odplaty 2016 – František Skalník

Krvavé pláně 2017 – František Skalník

Čas Odplaty 2015 – František Skalník

Dále zde máte podrobněji rozepsáno, jak nejlépe ztvárnit a přizpůsobit svůj kostým na určitý národ:

Spojenectví Královské

Letos se spojí království Calternu a Signiru proti společnému nepříteli, zde máte jejich popis.

Caltern

Lidé – nejčastějšími barvami jsou bílá a modrá. Podle vznešenosti se liší i výzbroj, od prošívanice až po kroužkovou či koženou zbroj. Nejvýše postavení členové armády a hradní stráže mají plátové zbroje, mějte ale na paměti, že posuzujeme celkový dojem, ne množství železa na sobě. Proto hezký lehkooděnec může mít více životů než nevýrazná plechovka, u které jediná viditelná část lidského těla jsou oči koukající z tenkého průzoru hledí.

Trpaslíci – základem jsou vousy, bez pořádných vousů není pořádného trpaslíka. Kostým tvoří zbroj,suknice, prošívanice, zdobené tuniky a kostýmové prvky, převážně ve žluté a hnědé barvě. Celkový vzhled kostýmu budí dojem mohutnosti a majestátnosti. Přidáním suknice docílíte dojmu, že jste nižší než ve skutečnosti.

Hobiti – nejčastěji jednoduché lněné kalhoty, košile, občas i vestička z kůže či kožešiny. Mějte ale na paměti, že v období našich bitev bývá ještě zima, takže nám nebude vadit, když nebudete vypadat jako hobit z filmu, kde takto chodí v jasném letním počasí. Na druhou stranu kabátec, plášť či základní zbroj pro otrlejšího hobita dokáže kostým výrazně vylepšit. Doporučeno pro začínající hráče, kteří nemají moc prostředků na tvorbu kostýmu, ale jsou schopni se vybavit z prababiččiny skříně :)

Gnómové – oděvy mají podobné jako hobiti, ale jsou spíše vědeckého zaměření. Často nosí všemožné opasky s ampulkami, vědecké brýle, kompasy, šperháky a podobná jednoduchá udělátka. Celková sladěnost a vyváženost kostýmu zabere roky, oceníme ale i nadšené nováčky. Bohužel moc hobitů a gnómů na našich akcí není, což je celkem škoda. Proto koho jsme alespoň trochu zaujali, nebojte se experimentovat.

Signir

Kostým elfa či hraničáře, nebo jakékoliv jiné lesní bytosti. U elfů nezapomeňte na špičaté uši, dají se koupit věrohodně vypadající latexové uši, nebo postačí jednoduchá výroba z náplasti. Barva kostýmu by měla být převážně zelená a snaže se mít rovné střihy. Pokud si chcete udělat kostým víly či enta, nebo nějaké další lesní bytosti, jakoukoli snahu oceníme, zpestříte tím totiž složení armády, i celkovou bitvu.

 

Horda Vypovězených

V tomto roce táhnou do války společně šiky Valdunu a hejna Uldurských. Zde máte jejich popis.

Uldur

Barbaři – U barbarů nezapomeňte hlavně na válečné malování, nejčastěji červená, nebo modrá. Jsou to rození válečníci, nelpí tolik na výzbroji jako spíše na svém bojovém umu. Nemusíte nutně vypadat jako strašák ověšený cáry co našel doma, zamyslete se nad svým kostýmem a inspirujte se třeba u horalů z Pána Prstenů.

Temní – patří sem skřeti, ghúlové, kostlivci, zombie, vlkodlaci, upíři, trolové, gnolové, minotauři, zkrátka jakákoliv temná bytost, která vás napadne. Od dob vyvolávání se na světě také vyskytují poslední zbytky přivolaných démonů, kteří stačili vstoupit na zemi před zavřením portálu v troskách Galmathuru. Nejčastější barva je černá, charakteristické znaky jsou cáry látek, kůží, kožešin, zohyzděné tváře, dlouhé drápy a ostré zuby. Bestie neznající čest ani slitování, ani na okamžik nezaváhají zabít kohokoli kdo jim stojí v cestě. Patří mezi ně i vrazi a hrdlořezi, zabijáci vyhoštění ze svých domovů a měst, hledající nejhorší možnou pomstu. U skřetů, nemrtvých a démonů nezapoměňte na masky nebo důkladné zamalování obličeje.

Valdun

Lidé pouště – jednoduše řečeno – kostým Haradu z Pána Prstenů. Barvy převážně červená, černá, případně i v barvách pouště, tzn. béžová či hnědá. Jedná se o lehký kostým tvořený z větší části látkami, obohacený o prvky zbroje, např. kožený kyrys nebo nátepníky. Typickým prvkem je i rouška nebo turban. Nebráníme se jakémukoli rozumnému ztvárnění pouštního válečníka.

Pradávní – opět jednoduše a přitom výstižně řečeno – kostým na Steampunk. Na internetu je bohatá inspirace a fantazii se meze nekladou. Pro představu se jedná o velmi technologicky vyspělou rasu, která svoje vynálezy používá pro vylepšení své tělesné stavby a svých schopností. Ať už se jedná o železnou ruku, nohu, zbraň či celkovou sladěnost, pro vše jsou výstižné prvky: ozubená kola, okuláry, hodinky, nýty, řetízky, případně různá světýlka. Počítejte ale s tím, že jdete do bitvy, ne na festival, proto více náchylným částem které máte nebo by jste je chtěli vyrobit se raději vyhněte. Doporučeno pro zkušené hráče kteří chtějí zkusit něco nového, ale uvítáme snahu každého, kdo chce v takovém kostýmu jednorázově přijet nebo další ročníky pokračovat a vylepšovat.

Krvavé pláně

KDY: sobota 21. 3. 2020
KDE: Brno - Kohoutovice

Registrace

Registrace je spuštěna
Registrace na: registracka.cz

Kontakt

Společenstvo ostré sekery
e-mail: sosbitvy@email.cz
Facebook: Bitvy organizované Společenstvem ostré sekery
tel: (+420) 774 989 646